Догляд за шкірою обличчя — це обов’язковий елемент регулярного догляду за собою, який допомагає зберегти її здоров’я та молодість. Та незважаючи на масу порад на будь-якому б’юті-сайті про те, як правильно проводити ті чи інші процедури, багато хто продовжує припускатися помилок, які можуть негативно позначитися на стані шкіри. Нижче описано п’ять помилок при догляді за шкірою обличчя, з якими найчастіше стикаються практикуючі косметологи.

1. Самостійне чищення обличчя

Самостійне чищення обличчяПостійне піддавлювання вугрів та прищів — одна з найпоширеніших помилок при догляді за обличчям, якою грішать не лише підлітки, а й дорослі. Спробу чистити обличчя таким чином можна сміливо назвати навіть не помилкою, а однією з найшкідливіших звичок.

  • При цьому нігтями дряпається та травмується верхній шар шкіри.
  • Багато хто не дотримується обов’язкових правил проведення подібних процедур, зокрема використання антисептика.
  • Завжди в таких ситуаціях за рахунок тиску травмується і сама сальна протока, особливо якщо використовувати в домашніх умовах професійний косметологічний інструмент на кшталт металевих ложок Уна. А травмування судинної стінки у 90% випадків призводить до утворення куперозу чи розацеа.

Як правильно: найбільш правильним рішенням буде робити регулярне чищення обличчя у косметолога. Частота процедури залежить від вашого типу шкіри і може проводитися як раз на 3–4 місяці (суха та чутлива шкіра), так і кілька разів на місяць (жирна шкіра із запаленнями).

2. Використання міцелярної води замість вмивання

Ще одна поширена помилка — це використання міцелярної води для щоденного догляду та очищення всього обличчя від косметики замість вмивання. Так робити не можна, оскільки міцелярна вода за своїм хімічним складом дуже складний та агресивний засіб. Спочатку воно було розроблене виключно для того, щоб змивати декоративну косметику з очей і губ, або для ситуацій, коли у вас немає доступу до води і не можна повноцінно зняти декоративну косметику звичайними засобами.

З того часу нічого не змінилося: міцелярна вода залишається очищаючим засобом для ситуативного застосування. Якщо повністю замінити нею звичайні гелі, молочко та інші засоби для вмивання, це призведе до пересушування та зневоднення шкіри. Зловживання міцеляркою у щоденному догляді порушує епідермальний бар’єр і може стати поштовхом до розвитку такого захворювання як розацеа.

Як правильно: використовувати міцелярну воду тільки для зняття макіяжу з очей та губ і не забувати про традиційні засоби для очищення в щоденному догляді.

3. Тривале носіння та сон з макіяжем

Використання міцелярної води замість вмиванняТретя помилка, яку часто роблять жінки, це сон у макіяжі. Звичайно, щорічно після бурхливої новорічної вечірки таке послаблення собі, коханій, здебільшого не позначиться на стані шкіри. Але, на жаль, у деяких ця швидкоплинна слабкість перетворюється на згубну звичку.

Чому ж лягати спати з макіяжем ні в якому разі не можна, так само, як і довго носити макіяж протягом дня? Сучасні засоби декоративної косметики — це, як правило, багатоступінчасте нанесення, яке практично не відрізняється від професійного макіяжу.

  • Шкіра вкрита товстим шаром різних баз та основ, у тому числі із силіконом у складі, що не дає їй дихати.
  • Коли протягом дня косметика поєднується з пилом та брудом вулиці, це створює умови для розвитку патогенної мікрофлори. Змінюється рН, особливо коли на вулиці літо та шкіра активно пітніє, в результаті сальні протоки перетворюються на прекрасне місце для розвитку стафілококових інфекцій, демодекозу та інших патологій.

Як правильно: обов’язково змивати декоративну косметику перед сном та вмиватися вранці. У жодному разі не лягати спати нафарбованою, а в ідеалі — знімати макіяж максимум через п’ять годин після його нанесення.

4. Відмова від тоніка як етапу в основному догляді

Деякі жінки вважають використання тоніка у щоденному догляді непотрібною тратою грошей, і роблять при цьому велику помилку. Тонізуючі засоби вкрай важливі і обов’язково повинні бути присутніми як етап після очищення та перед нанесенням основних доглядових продуктів. У чомусь тонік навіть важливіший, ніж крем або сироватка, оскільки це саме той препарат, який створений для відновлення рН шкіри після контакту з водою та агресивними засобами, що очищають.

Тонізуючі засоби не містять у складі спирту, зволожують та нормалізують pH шкіри, відновлюють баланс після таких агресивних процедур, як відлущування та очищення за допомогою пілінгів, масок, скрабів тощо. Вони є зв’язуючим кроком між цими процедурами та подальшим нанесенням сироваток та кремів.

Як правильно: використовувати тонік за типом шкіри у щоденному догляді кожен раз перед нанесенням доглядових засобів — сироваток, флюїдів, кремів, гелів тощо.

5. Нанесення зволожуючого крему перед виходом на вулицю взимку

Нанесення зволожуючого крему перед виходом на вулицю взимкуДуже поширена помилка в зимовий час — це нанесення зволожуючого крему або сироватки перед виходом на вулицю. Вчиняти так вкрай не рекомендується з однієї простої причини: будь-який зволожуючий препарат, нанесений на епідерміс, буде затримувати вологу.

Але коли ми виходимо з теплого приміщення на вулицю з мінусовою температурою повітря, всередині сальних проток, в які потрапив крем і не встиг засвоїтися, відбувається кристалізація молекул води з травматизацією клітин епідермісу. В результаті з’являються лущення, почервоніння, подразнення та інші небажані реакції шкіри.

Як правильно: будь-який зволожуючий крем повинен використовуватися взимку або у вечірній час, або за 40–60 хвилин до виходу на вулицю. Тоді шкіра встигає засвоїти всі складові компоненти, синтезувати ліпіди і можна сміливо виходити на холод. А ось жирний живильний крем, який матиме захисний ефект, потрібно наносити перед виходом на вулицю.

Часті питання

Що добре очищає шкіру обличчя?

Вранці достатньо вмиватися із використанням засобу для вмивання або водою кімнатної температури. Увечері можна видалити косметику та пил з обличчя молочком або гелем для вмивання, а для зняття стійкої косметики (у тому числі водостійкої) використовувати гідрофільне масло для вмивання. Обов’язково після вмивання потрібно протерти обличчя тоніком.

Чи можна зняти водостійку косметику міцелярною водою?

Так, цей засіб було створено якраз для того, щоб знімати декоративну косметику з очей та губ, у тому числі водостійку. Іншими варіантами для видалення водостійких засобів макіяжу є гідрофільна олія, двофазний засіб для зняття макіяжу або будь-який засіб для чищення з олію у складі.

Що буде, якщо спати з косметикою на обличчі?

Регулярний сон з декоративною косметикою на обличчі призводить до закупорки сальних залоз, виникнення чорних крапок, прищів, висипу вугрів та інших неприємних явищ на шкірі.

Чому не можна лягати спати з тушшю на очах?

Незмита перед сном туш може спровокувати подразнення шкіри навколо очей у вигляді печіння, почервоніння та інших неприємних симптомів.

Чи може рН шкіри відновитись самостійно?

Так, може, але це займе набагато більше часу: залежно від типу шкіри, процес може зайняти в середньому від 2 до 6 годин.

Чи можна денний крем наносити перед макіяжем?

Щоб крем встиг увібратись, краще робити макіяж хоча б через 15–20 хвилин після його нанесення. Тоді шкіра встигне засвоїти продукт, а декоративна косметика не скочуватиметься.