Здорове та доглянуте волосся — це не тільки ознака краси, а й запорука впевненості в собі. Однак у прагненні мати ідеальну зачіску ми часто робимо помилки, які призводять до зворотного результату, завдаючи шкоди не тільки розкішній шевелюрі, а й шкірі голови. Нижче перераховані найпоширеніші звички, відмова від яких збереже красу, блиск і силу вашого волосся.

1. Неправильне сушіння волосся феном

Неправильне сушіння волосся феномНайпоширеніша і найбанальніша помилка у догляді за волоссям — це неправильне використання фена. У жодному разі не можна сушити волосся проти росту волосся, нахиляючи голову; потік гарячого повітря з фена має йти від коренів по довжині.

Тобто потрібно стояти прямо, а фен повинен працювати у напрямку від голови до кінчиків волосся. Таким чином запечатується кутикула, мінімізується небезпека посічення окремих волосин, травматизація їх потоком гарячого повітря. В результаті волосся виглядає більш доглянутим, що насправді означає їх здоровий стан.

2. Сон із стайлінговими засобами

Не менш поширена помилка — залишати на ніч стайлінгові засоби або, що ще гірше, ходити з ними по 2–3 дні. Чому це шкідливо?

Будь-який продукт для стайлінгу, будь-то пінка, лак чи щось інше, так чи інакше осідає на епідермісі шкіри голови. Це спричиняє зневоднення шкіри, закупорку сальних залоз та місцеву інтоксикацію речовинами, що входять до складу таких засобів і не дуже корисні для шкіри. У свою чергу, подібні процеси можуть призвести до внутрішньоклітинного запалення та дерматозу скальпу голови.

З погляду трихології, зневага елементарними правилами гігієни, коли стайлінгові засоби не змиваються по кілька днів, вже є одним із факторів, що впливають на розвиток проблеми з волоссям. А якщо це відбувається регулярно, ще й посилюється ослабленим імунітетом і ослабленим тонким волоссям, все може закінчитися випадінням останніх.

3. Відмова від бальзаму-кондиціонера

Відмова від бальзаму-кондиціонераЩе одна помилка — це відмова від використання бальзаму-кондиціонера після кожного миття голови. Саме бальзами-кондиціонери для волосся є тим засобом, який відновлює потрібний рівень вологості, закриває кутикулу після агресивних очищаючих речовин шампуню.

Але неправильне використання кондиціонера може мати зворотний ефект і надати волоссю хворого вигляду. Тому такі засоби наносять тільки на довжину волосся, а не на коріння, тримаються не довше 5–10 хвилин і ретельно змиваються водою.

4. Рушник-тюрбан для сушіння волосся

Хтось за звичкою, запозиченою у старшого покоління, хтось із подачі модних блогерів загортає мокре волосся рушником у вигляді тюрбану. Але волоссю, загорнутому в рушник, набагато важче вбирати вологу. Крім того, підтягування волосин рушником може викликати надривання прикореневої частини цибулин і травмування прикореневої зони.

Найбільш правильним рішенням тому буде промакування волосся рушником і подальше розкладання його для досушування на плечах. Якщо такий варіант вас не влаштовує, використовуйте спеціальні шовкові тюрбани, але в жодному разі не важкі махрові рушники.

5. Розпущене волосся під шапкою

Розпущене волосся під шапкоюЩе одна шкідлива звичка, яка призводить до посічення кінчиків — це звичка носити розпущене волосся, особливо довге, в зимовий період часу під шапкою, шарфом або капюшоном. За рахунок тертя та контакту з одягом відбувається його електризація, кінчики не тільки січуться, а й починають обламуватися, обриватися.

Тому після зими більшість перукарів спостерігає у клієнтів таку проблему, як обламані кінці, через що доводиться зрізати кілька сантиметрів для того, щоб волосся виглядало здоровим. Але найкращим варіантом, щоб зберегти і довжину, і якість волосся, є косички, заховані під одягом. Тоді волосся не буде тертися біля блискавки і рватися. У крайньому випадку, намагайтеся повністю ховати зачіску під шапку.

6. Любов до гумок для волосся

Одна з найбільш травмуючих волосся зачісок — це зав’язування його у гульки або хвости гумками. За рахунок тертя по довжині волосся і якості свого плетіння тканинні гумки негативно впливають на його структуру, простіше кажучи, обламують волосся по його довжині.

Дуже часто дівчата зав’язують волосся гумками-пружинками, роблять за їх допомогою гульки, які носять весь день і навіть лягають з ними спати. Але будь-яка волосинка, якщо вона затиснута або зігнута в будь-якому положенні тривалий час, ламатиметься в місцях перегину. Тому в жодному разі не можна постійно перетискати волосини, що особливо важливо для власниць довгого волосся. Щоб з довгою шевелюрою було комфортно ходити вдома, і при цьому не травмувати волосся, краще заплітати тонкі косички, фіксуючи їх кінчики маленькими силіконовими резинками. Останні зазвичай використовуються в перукарнях для створення зачісок.

Якщо ж потрібно підняти волосся вгору, найбільш безпечним варіантом будуть палички з натурального дерева, або кандзасі, які відомі у нас як китайські шпильки. Також можна користуватися великими крабами, але не забувати при цьому регулярно розпускати волосся. І, звичайно, не повинно бути жодних хвостів і щільних плетінь на ніч, коли організм повинен відпочивати — волосяний покрив не є винятком із цього правила.

Часті питання

Чи можна постійно використовувати лак для волосся?

Лак для волосся, як і інші стайлінгові засоби, негативно впливає на стан волосся і шкіри голови: фолікули слабшають, волосся набуває тьмяного нездорового вигляду. Це, у свою чергу, може призвести до випадання волосся і погіршення його якості.

У чому різниця між кондиціонером та бальзамом для волосся?

Як правило, кондиціонер має більш легку структуру та наноситься виключно на довжину волосся. Бальзам зазвичай використовують для того, щоб відновити зволоження волосся і забезпечити йому інтенсивний догляд.

Що таке волосяна кутикула?

Волосяна кутикула — це верхній напівпрозорий шар волосся, який виконує захисну функцію. Товщина кутикули залежить від типу волосся; у кучерявого волосся її товщина змінюється по всій довжині волосини.

Як позбутися електризації волосся?

Електризація волосся говорить про те, що воно потребують зволоження. Взимку це пов’язано з пересушенням структури волосся сухим повітрям у приміщеннях та носінням головних уборів. Крім того, електризація волосся може означати неправильно підібраний гребінець. Щоб позбавитися цього ефекту, потрібно менше сушити голову феном, обов’язково включати у свій догляд зволожуючі кондиціонери для волосся, а також по можливості зволожувати повітря в приміщенні, де ви знаходитесь.